Kontakt

Du hittar 7H Personlig Assistans och Aktivitetshuset Kamgarn på stadsdelen Göta i Borås, med adress Moldegatan 9.
Du är alltid välkommen att höra av dig till oss.

Jobba hos oss som personlig assistent

Du som är anhörig kan själv arbeta som personlig assistent till den personen. Du avgör vem du vill ska arbeta hos dig.

Den personliga assistenten måste vara över 18 år men kan vara en förälder, ett syskon, en partner eller annan släkting. Anhöriga har samma anställningsvillkor som utomstående personliga assistenter.

Arbetstiden och arbetsinsatsen anpassas efter assistanstagarens behov i samspråk med familj och assistenter. Är du intresserad av att jobba som personlig assistent, så tveka inte att höra av dig till oss.

Maria Hell

Mobil: 0707-75 04 65
Mail: maria.hell@7hassistans.se

Jobba hos oss i daglig verksamhet

Vill du arbeta som handledare i vår dagliga verksamhet på Aktivitetshuset Kamgarn?

Vi har åtta olika avdelningar som alla har sin unika inriktning, där våra deltagare utför olika uppgifter baserat på varje enskild individs behov och möjligheter tillsammans med handledare. Vår verksamhet består av Café Hjärtligt, Hunddagis, Skapis, Fixarna, Servicegruppen, Sinnesro och Idé och Media.

Arbetstiden kan variera, men vår dagliga verksamhet är öppen alla vardagar mellan kl. 8.00- 16.00.  Är du intresserad av att jobba som handledare, så tveka inte att höra av dig till oss.

Sabina Johansson

Mobil: 0701-91 52 26
Mail: sabina.johansson@7hassistans.se

7H Personlig assistans

Kontakta oss

Vi finns alltid till hands för frågor och funderingar. Du hittar oss på Moldegatan 9 i Borås där vi har vårt kontor och vårt Aktivitetshus Kamgarn, där vi bedriver vår dagliga verksamhet.

Kontoret har öppet vardagar mellan kl. 8.00-17.00. Du når oss även på e-post: info@7hassistans.se eller växeltelefon: 033-48 03-40

Vill du komma i kontakt med någon av oss direkt så hittar du kontaktuppgifter här till oss på kontoret. Vill du boka ett personligt möte så är du alltid välkommen.

Kontakta oss

Har du frågor så kontakta någon av oss.

Maria Hell

Maria Hell

VD

tel. 0707-75 04 65
maria.hell@7hassistans.se

Sabina Johansson

Sabina Johansson

Verksamhetschef Kamgarn

tel. 0701-91 52 26
sabina.johansson@7hassistans.se

Louise Magnusson

Louise Magnusson

Ekonomichef

tel. 033-48 03 45
louise.magnusson@7hassistans.se

Sanna Nicolaides

Sanna Nicolaides

Löneadministratör

tel: 033-48 03 42
sanna. nicolaides@7hassistans.se

Sandra Gustafsson

Sandra Gustafsson

Stödpedagog

tel. 033-48 03 49
sandra.gustafsson@7hassistans.se

Ann Johlbring

Ann Johlbring

Verksamhetschef 7H

tel. 033-48 03 70
ann.johlbring@7hassistans.se

Magdalena Torkelsson

Magdalena Torkelsson

Verksamhetschef 7H

tel: 033-340 10 85
magdalena.torkelsson@7hassistans.se

Sarah Eliasson

Sarah Eliasson

Verksamhetschef 7H

tel. 033-48 03 48
sarah.eliasson@7hassistans.se

Katarina Söderberg

Katarina Söderberg

Kommunikatör/handledare

tel. 0707-41 50 19
katarina.soderberg@7hassistans.se

Emma Hedlöf

Emma Hedlöf

Administrativ assistent

tel. 033-323 87 95
emma.hedlof@7hassistans.se